Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem

10.05.2014
sobota

Fucha od Louis Vuitton dla rysowników komiksowych

10 maja 2014, sobota,

„Poproszę tę torebkę… i jeszcze ten album Taniguchiego” – brzmi abstrakcyjnie, choć prawdopodobnie na tzw. Zachodzie, bo luksusowa marka wydaje serię Travel Book, w ramach której na jej zamówienie swoje rysunki z podróży stworzyli także Lorenzo Mattotti i Jiro TaniguchiProjekt z polskiego punktu widzenia wydaje się absurdalny, bo u nas komiks kompletnie nie kojarzy się z luksusem. Nie przypominam sobie także (choć może pamięć mam zawodną) podobnej kooperacji między jakąś polską luksusową marką a znanym rysownikiem. Owszem, niejeden rodzimy twórca komiksowy ma na swoim koncie reklamę (Śledziński, Truściński), ale autorski projekt dla jakiejś marki – niebędący stricte reklamą – nie przychodzi mi do głowy.

Jeśli chodzi o sam rodzaj publikacji, Louis Vuitton rzecz jasna nie jest oryginalny, ponieważ wydawanie szkicowników/artbooków z podróży to (w państwach bardziej rozgarniętych komiksowo) rzecz dość powszechna. Niemniej chciałbym dożyć chwili, kiedy polskie celebrytki z Pudelka i szafiarki będą lansowały się na albumy od Vuittona, a nie tylko na torebki.

Tym bardziej że taki lans wychodzi o niebo taniej – na Amazonie travel book Mattottiego z Wietnamu chodził po niespełna 40 funtów. Szkoda tylko, że obydwaj panowie w ogóle nie odbiegają od stylu, jaki na co dzień prezentują w swoich komiksach. Szczególnie Taniguchi (przynajmniej tak to wygląda na obrazkach prasowych) jest jak zawsze do bólu porządny, drobiazgowy i wręcz pocztówkowy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. 🙂 Bardzo sympatyczna FUCHA obu artystow
  ________________ Rocky (S) tez lubi te (blogoslawiona) fuche

  dla zainteresowanych : http://www.lambiek.net/webshop.html?shopcat=original+artwork
  moi faworyci to: Thierry Guitard i Willem Vleeschouwer (cudowne gwasze z Amsterdamu)

 2. Fajna sprawa, choć w jakimś szalonym porannym zwidzie po tytule miałam nadzieję, że szukają jakiś młodych, zdolnych, nieodkrytych… 😉

 3. @Monika Pe

  az sie prosze te kanapki ( z bloga), by je animowac 🙂

  a nasz Rocky trzyma sie swietnie
  http://www.thestoolpigeon.co.uk/features/comic-martin-kellerman-rocky-14-dilapidated-follower-of-fashion.html

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ozzy – mam nadzieję, że kiedyś doczekamy Rocky’ego po polsku

 6. @Monika Pe – przyznaję, że troszkę podkręciłem nagłówek, by taką dwuznaczność uzyskać;)

 7. IMO świetne posunięcie!

 8. Tytuł faktycznie lekko mylący. Co do samej inicjatywy, to jest bardzo fajna i jakkolwiek w Polsce może by się nie sprawdziła, tak na zachodzie na pewno działa.

css.php