Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem

8.07.2013
poniedziałek

Agnieszka Świętek, czyli nowy talent w polskim komiksie

8 lipca 2013, poniedziałek,

Jurorowanie w konkursach komiksowych to dość trudna, bo odpowiedzialna robota. Ale ma jeden ogromny plus – można odkryć  zupełnie nowych, świetnie zapowiadających się autorów, którzy są szerzej nieznani w komiksowie.

Zostałem niedawno jednym z jurorów w ostatniej edycji konkursu „Stalowa Wola – Miasto Komiksów“, którego tematem były nasze lokalne wierzenia ludowe. Dzięki temu odkryłem Agnieszkę Świętek. Jej praca była moim zdaniem najlepsza. Jak się okazało, zdaniem pozostałych jurorów również . Gdy już oceniłem wszystkie prace i wysłałem swoje noty do organizatora konkursu, zacząłem szukać autorki w sieci. Znalazłem jej blog: www. the-cuckoo-clock.blogspot.com. Jak się okazało studiuje na ASP i ma zaledwie 19 lat.  A teraz spójrzcie poniżej na pracę, którą zwyciężyła „Miasto Komiksów“. 19 lat?  Trudno w to uwierzyć. A jednak. Mam nadzieję, że teraz  Świętek szybko pojawi się na łamach jakiegoś magazynu komiksowego, a album będzie jedynie kwestią czasu.

ps.kliknijcie na plansze, żeby je powiększyć.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Zauważ Sebastianie, że w Polsce magazyny komiksowe są czarno-białe, tak więc nie wiem czy by się w szarościach ten komiks sprawdził.

 2. W szarościach by się nie sprawdził, ale miałem na myśli to, że autorka będzie zapraszana do współpracy z magazynami komiksowymi, a nie że wydrukuje w nich zwycięską pracę:)

 3. ech. a mi chodziło o to „ciekawe czy kobita sprawdza sie w szarosciach” 😉

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pseudogwara w tym komiksie w oczy kole. Ale faktycznie, szczególnie na blogu dużo fajnych obrazków!

 6. Gwara nie podlegała kryteriom oceny:)

 7. @Ystad – napisz do autorki, zaproś, to się pewnie przekonasz

 8. Świetny, genialny, fantastyczny… brak słów 😉

 9. Śliczne, klimatyczne, stylowe:) Fajnie byłoby mieć to (i więcej) na papierze. PS. I jeszcze żeby był scenariusz z gatunku nieobrażających inteligencji.

 10. No, kolorem podbija oko.

css.php