Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem

4.01.2013
piątek

Zapowiedzi Kultury Gniewu do końca 2013

4 stycznia 2013, piątek,

Początek roku warto zacząć od zapowiedzi. Startujemy od Kultury Gniewu, która wyspowiadała mi się ze wszystkich swoich planów – czyli ponad 20 komiksów, jakie zamierzają wydać do końca 2013. Będą komiksy dla dzieci, wznowienia, a także zupełnie nowi twórcy. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

1. Zacznijmy od reedycji. Będzie drugie wydanie „Phenianu” Guya Delisle, drugie wydanie „Przybysza”, kolejna edycja „Osiedla Swoboda”, a także „Ostatni Żubr” Tomasza Samojlika, tym razem w kolorze.

2. W zapowiadanej serii dla dzieci ukaże się komiks Rutu Modan (polski tytuł – „Uczta u królowej”), „Norka zagłady” Tomasza Samojlika (już w lutym) oraz nominowany do tegorocznej nagrody Angouleme (w kategorii dla młodych czytelników) Jim Curious – komiks 3D z dołączonymi do albumu okularami. KG zamierza też wydać książkę obrazkową Shauna Tana „Tales from outer suburbia”.

3. Będzie także poświęcony Warszawie komiks Rutu Modan „Zaduszki” oraz inni twórcy publikowani już przez wydawcę. Czyli Daniel Clowes, Guy Delisle – jego Alina i Albert ukażą się prawdopodobnie w jednym tomie. W końcu światło dzienne ujrzy długo zapowiadany „Zrozumieć komiks” – obrazkowy esej, klasyka myśli popularnonaukowej o komiksie.

4. Pojawią się także nowi autorzy, z doskonałym graficznie „Reprobusem” na czele (plansze z tego komiksu otwierają niniejszy wpis).

5. I na koniec, jeszcze bez okładek, bo chyba wciąż jeszcze nie powstały – polskie zapowiedzi. Kolejne „Na szybko spisane” Śledzia, ” Niedźwiedź” – Kurta i Śledzia, czyli odpryskowy do „Osiedla Swoboda” komiks, druga część „Bez końca” oraz ostatni, niepublikowany w formie zeszytowej (a jedynie w prasie lokalnej) odcinek „Kapitana Żbika” Krupki i Polcha.

A jak się uda to jeszcze „Bosnian flat Dog” Maksa Anderssona.

Chyba niczego nie pominąłem. Tak wyglądają plany, a czy uda się je zrealizować – czas pokaże.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 21

Dodaj komentarz »
 1. Zdziwiłam się ostatnio, że „Understanding Comics” nie wyszło po polsku!

 2. a mnie zabrakło w zapowiedziach choćby jednego komiksu Evansa Brechta ;-((

 3. A co z „Na szybko spisane #3”

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No niestety nie:(

 6. Kiedyś ktoś w końcu wyda. Chociaż może to zbyt odważny graficznie twórca jak na polskie warunki

 7. @Jaszczu. Na końcu wpisu napisałem – będzie

 8. Ten rok zapowiada się bardzo źle dla mojego portfela, ale wspaniale pod względem czytelniczym.

 9. Ten rok zapowiada się strasznie dla mojego portfela. Jednak z drugiej strony jest się z czego cieszyć.

 10. O jeju jeju, „Understanding Comics” jak świetnie 😀

 11. Faktycznie, tak to jest jak się czyta o 2:00 w nocy 🙂

 12. Ambitne plany!
  Dziwi tylko tekst ” jak się uda to jeszcze „Bosnian flat Dog” – chyba najdłużej zapowiadana pozycja z KG – za każdym razem przesuwana na rok następny – ciekawa sprawa

 13. Bardzo fajne zapowiedzi!

  Jedno pytanie – czy wiadomo coś na temat „Jimmy’ego Corrigana”? Dawno temu kultura zapowiadała ten komiks…

 14. @Weil. Z tego, co się dowiedziałem, to na razie Corrigana nie będzie.

 15. Podoba mi się, choć zawsze wypatruję Sfara w zapowiedziach 🙂

 16. @Przem – ja również. I niestety ani drugich Klezmerów z KG, ani Kota z Postu. Ale w przypadku Kota to warto kupić sobie edycję z Pantheonu – w sumie 6 francuskich części w 2 tomach o ile się nie mylę

 17. I co mi z francuskiej wersji? Ubolewam nad tym, ale nie władam tym językiem. Angielskie widziałem tylko 3 tomy. Swoją drogą to kiedyś napisałem do Posta odnośnie trzeciej części Kota Rabina, ale mi nie odpowiedzieli. Oni jeszcze żyją?
  Ciekawy jestem czy Sfar dobrze się sprzedaje w Polsce, z magazynów sklepowych wynika, że raczej kiepsko. Animacja „Kota” też niewiele pomogła, bo chyba nie było dystrybucji w Polsce.
  Na Klezmerów też czekałem, ale powoli pozbawiam się złudzeń, chyba Sfar jest zbyt niszowy jak na polskie warunki.

 18. Chyba źle się wyraziłem – Pantheon to amerykański wydawca. Wydali 2 tomy Kota Rabina po angielsku – każdy z tych tomów zawiera 3 oryginalne albumy (o ile się nie mylę). Zatem mamy 6 części kota. Lub 5. Czytałem całość kilka lat temu i dokładnie nie pamiętam. Ale to prawda, Sfar nie jest popularny w Polsce

 19. Nie jest popularny, ale może będzie, jak się go popularyzować zacznie. Cóż to za kuriozum !? – „nie wydajemy bo nie jest popularny…” Ze swojej strony bardzo bym chciał poznać coś więcej Cyrila Pedrosy.

 20. Hmm, kiedy tylko ukazywał się Sfar w Polsce,media recenzowały jego komiksy. Ja również, pisałem recenzje, udało się nawet zamieścić wywiad kilka lat temu w „Przekroju”. Ale – co pokazuje przykład nie tylko Sfara – są twórcy, którzy nie „chwytają” w Polsce z jakiś powodów. Pomimo niezłego szumu medialnego. Komiks „Portugalia” Cyrila Pedrosy wyda w tym roku Timof Comics

 21. Kot ma być w integralu nie przez post wydany

 22. @Karolkonw – a kto ma go wydać i kiedy?

css.php