Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem

16.08.2012
czwartek

Nowy komiks Marzeny Sowy

16 sierpnia 2012, czwartek,


Właśnie ukazał się we Francji nakładem Dupuis. Tym razem nie rysuje Sylvain Savoia, choć rzecz ponownie  dotyczy Polski.

Komiks dzieje się w małym mieście w Polsce, w latach 50.tych.  Tym razem nie będzie to album autobiograficzny. W sali kinowej dzieci oglądają w ramach zajęć szkolnych film propagandowy o towarzyszu Stalinie. Jeden chłopiec w ogóle nie jest nim zainteresowany. To co przyciąga jego uwagę, to koleżanka, która siedzi obok niego. Próbuje ją pocałować, dziewczynka  krzyczy, światła w kinie się zapalają, nauczycielka jest zdenerwowana, dzieci wracają do szkoły, chłopiec ląduje w biurze dyrektora.  Mały pocałunek powoduje niemałe komplikacje. To historia o życiu codziennym w latach 50-tych w oparach absurdu, inwigilacji i powszechnej kontroli. Rysuje Sandrine Revel.

Ps. Komiks ukaże się jesienią 2012  nakładem Centrali

 

 

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Graficznie lepszy od Marzi.

  2. z pewnością będę chciała go zobaczyć. Ale wracając do Marzi, który przeczytałam i opublikowałam na swoim blogu o rozrywce http://www.rozrywkowa.com/komiks-polska-lat-80-w/, kiedy będą kolejne tomy, bo z tego co słyszałam ma ich być 5. Z góry dziękuję za info.

  3. Tego jeszcze nie wiadomo, ale jak będzie okazja, to zapytam autorkę i dam znać

css.php