Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem

27.07.2012
piątek

Zapowiedzi komiksowe do końca 2012 i trochę dłużej: Taurus, Ongrys i Tomasz Samojlik

27 lipca 2012, piątek,

W końcu ukaże się od kilku lat zapowiadany „Infamis” (plansza powyżej)  Pawła Zycha, Tomasz Samojlik pracuje nad kolejną ”Ryjówką Przeznaczenia”, a Ongrys pokaże nowego Butenkę.

Trochę ( a nawet bardzo niezręcznie)  pisać mi o albumie Pawła Zycha, z którym od 4 lat robię co miesiąc komiks do „Focus Historia”, natomiast „Infamis” jest tak długo oczekiwanym albumem, że nawet zarzut kolesiostwa nie powinien powstrzymać mnie przed informacją na temat na tej pozycji. Za to z pewnością z wiadomych powodów nie będę mógł go zrecenzować – to już byłaby jawna przesada.

Tymczasem konkrety. „Infamis” zostanie podzielony na dwa tomy. Pierwszy z nich ukaże się do końca 2012. Wydawca planuje edycję pierwszej części na październikowe MFK. Format A4, miękka oprawa. Akcja rozgrywa się w XVII wiecznej Polsce, mamy tu Rokosz Zebrzydowskiego i  dużą dbałość o realia z epoki. Wydawca postara się także do końca 2012 wydać drugi tom. Taurus nie wprowadzi żadnych nowych francuskich serii. Będzie za to drugi tom „Jednorożca”, i „Orbital”, oraz trzeci tom „Long John Silver” i „Zabójcy”.

Z kolei Ongrys planuje kolejne przygody Gapiszona  Butenki. Warto dodać, że wydawcy na ten cel została przyznana dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pojawią się też nowe przygody Tajfuna – scenariusze pisały różne osoby, natomiast wszystkie zilustrował Tadeusz Raczkiewicz.

Dobre wieść płyną z  leśnego obozu autora komiksów dla dzieci, Tomasza Samojlika, który pracuje już nad kolejną częścią „Ryjówki Przeznaczania”. W planach jest również część 3. Okładka do drugiej części „Ryjówki Przeznaczenia” już została zaprojektowana. Drugi tom Ryjówki zaplanowany jest na 2013.

Za to Andrzej Rabenda z Wydawnictwa Post podpytywany o zapowiedzi nie dał się w żaden sposób podejść i oznajmił, że ujawni je dopiero w sierpniu. „Outline” na pewno je przedstawi.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. na Infamis czekam i czekam — a tu się jeszcze okazuje, że taki ładny Lublin w środku!

 2. Lublin powinien dorzucić się do wydania tego komiksu z kasy na promocję miasta;)

 3. Infamis wyda Taurus?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. tak jest, Taurus Media. Od dawna był w zapowiedziach tego wydawnictwa

 6. To drugiego tomu W.E.S.T. w tym roku nie będzie?

 7. W imieniu wydawnictwa 🙂 Drugi tom W.E.S.T zostanie opublikowany listopadzie br.

 8. I już wszystko jasne. Dzięki

 9. Sierpień sie kończy, a zapowiedzi Postu ani słychu. Nie ma czego zapowiadać?

 10. Cóż, podpytam i dam znać.

css.php