Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem

5.07.2012
czwartek

Zapowiedzi wydawców komiksowych do końca 2012 roku

5 lipca 2012, czwartek,

Za chwilę lato, a wraz z latem wydawniczy sezon ogórkowy.Zatem pora przyjrzeć się temu, co szykują nam wydawcy w najbliższych miesiącach. Na pierwszy ogień: Kultura Gniewu i Timof Comics. W następnych postach kolejne wydawnictwa.

Kultura Gniewu:

Właśnie do drukarni trafiły dwa komiksy biograficzne „Kiki de Montparnasse” oraz  zapowiadany już  od dawna „Baby’s in Black”.

W październiku czeka nas debiut albumowy Marii Rostockiej i Michała Rostockiego „Niedźwiedź, Królik i Kot”. To bardzo malarski, niemy komiks, alegoryczna historia, która ukaże się w 2013 także we Francji. Kultura Gniewu czeka też na materiał od Michała Śledzińskiego (kolejne „Na szybko spisane”), będzie również nowy „Człowiek Parówka”, a także kolekcjonerskie wydanie najlepszych odcinków komiksu internetowego „Hell Hotel” w 666 egzemplarzach. Wydanie otrzyma także premierowy  materiał. 30 nowych stron w epilogu.

Jesień to także „Epileptic” Davida B. opowiadający o życiu w cieniu brata chorego na epilepsję. Komiks zostanie wydany w oryginalnym, francuskim formacie (większym na szczęście niż amerykańskie) i będzie zawierał wszystkie odcinki.Ukaże się pod tytułem „Rycerze Świętego Wita”.

Do końca roku pojawi się także reedycja „Phenianiu” Guy’a Delisle, a także dwa jego komiksy „Aline an the others” oraz „Albert an the others”.

Timof Comics

Już za chwilę murowany hit w postaci „Habibi”.Poza tym w sierpniu kolejny tom przygód Lincolna (zawierający dwa oryginalne francuskie albumy), a we wrześniu nowe „Rewolucje” Mateusza Skutnika.

Pojawią się także nowe dwa komiksy Alfonso Zapico (twórcy „Cafe Budapest). Przeczytamy m.in. „Dublines”. Październik to wizyta mistrza włoskiego komiksu Igorta na festiwalu komiksowym w Łodzi, a co za tym idzie premiera jego „Dzienników Ukraińskich”. „Dzienniki rosyjskie” pojawią się dopiero w 2013.Na MFK planowana jest także antologia polskiego komiksu kobiecego pod redakcją Kingi Kuczyńskiej

Jeśli na MFK  przyjedzie Gradimir Smudja, pojawi się wtedy również „Vincent i Van Gogh”. Brak artysty na imprezie oznacza przesunięcie premiery na późniejsze miesiące. Do końca roku jest również szansa na „Doomboya”  Tony’ego Sandovala

Ponadto kolejne polskie komiksy: Następne „Fotostory”, „Dom żałoby”. A na gwiazdkę długo wyczekiwana „ Strefa bezpieczeństwa Gorazde” najsłynniejszego reportera komiksowego czyli Joe Sacco.

A przy okazji. Frederik Peeters” zdradził, że jego autobiograficzne „Niebieskie Pigułki” opowiadające o związku z dziewczyn – nosicielką HIV zostaną zekranizowane.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Ależ to wszystko przepysznie wygląda. Kilka z tych tytułów anonsowane były już jakiś czas temu, ale pierwszy raz czytam, że mają być kolejne komiksy Zapico, Delisle, czy w 2013 Dzienniki Rosyjskie. Czeka nas kupa dobrych komiksów. Poproszę następną notkę z kolejnymi wydawnictwami.

 2. „Dzienniki rosyjskie” będą, ale w 2013, przynajmniej tak zapowiada wydawca

 3. Sebastian, czy ostatni akapit o „Niebieskich pigułkach”, to także zapowiedź, że POST wznowi ten komiks? (nie pogniewałby się)

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Na razie chyba nie, choć dopytam rzecz jasna. Ale film dopiero w fazie pierwszych przymiarek

 6. A czy wiadomo co najnowszymi „Kronikami Jerozolimskimi” Delisle’a? Czekam z niecierpliwością:)

 7. Konkretów na razie nie ma, ale są w tzw. dalszych planach wydawnictwa.

css.php