Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem Outline - Blog o komiksie i opowiadaniu obrazem

31.05.2012
czwartek

Fotoamator

31 maja 2012, czwartek,


Marzena Sowa, Poznań 2011, fot. Sebastian Frąckiewicz

Nie jestem fotografem, nigdy nim nie będę i nawet nie mam takich ambicji. Ale zawsze gdy robię wywiad z twórcą komiksowym, mam przy sobie aparat. Zawsze dobrze mieć poza wywiadem nagranym na dyktafonie jakąś pamiątkę ze spotkania. Czasem też trafiają do mnie zdjęcia, które dziwnym trafem ominęła publikacja. Dziś mały zestaw fotograficzny.

Powyższą fotografię zrobiłem przy okazji rozmowy dla Polityka.pl. Przy wywiadzie poszło inne zdjęcie. I pewnie to dobrze.

Agata Endo Nowicka, 11 listopada 2011, Warszawa, fot. Sebastian Frąckiewicz

Na ulicach zadyma, w tramwajach ludzie z flagami, gęsta atmosfera, z pizzeri nie chcą dostarczyć pizzy, choć jest za rogiem. Rozmawiam z Endo w jej pracowni. Zdjęcie miało ukazać się w mojej książce, ale ostatecznie w książce nie pojawiły się portrety przepytywanych osób, tylko więcej ich prac.

David Schilter i Zane Zajanckauska, Ligatura, Poznań 2012, fot. Sebastian Frąckiewicz

Wywiad z naczelnymi magazynu „Kus”. Zane nieoczekiwanie postanowiła ukryć swą twarz za  numerem pisma, za które dostali nagrodę na ostatnim festiwalu w Angouleme.


Adam Rusek, portert z czasów młodości
, fot. archiwum Adama Ruska

A teraz absolutny rarytas z domowej kolekcji Adama Ruska. Kolejne zdjęcie, które niestety nie weszło do „Wyjścia z getta”. A szkoda. W tym wypadku bardzo szkoda.

Niestety, nie mam żadnych kompromitujących fotografii żadnego z artystów  komiksowych. Choć podbiło by to niewątpliwie statystyki bloga. Następnym razem muszę postarać się bardziej.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Bardzo świetne 🙂

css.php